Begyürüző problémák

Moderátor: naturwell

CBalu
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Re: Begyürüző problémák

Olvasatlan hozzászólás Szerző: CBalu » 2012.03.14. 08:56

meg mindig mondom, ne keverjuk bele a tobbi beteget. legyen az barmilyen. errol mar vitaztunk reg. a lenyeg, hogy Csiszar doki is igy latja, hogy magunk maradtunk. nincs vki jogi ember koztunk, aki rakerdezne az OEP-nel, hogy na, ilyenkor mi van?

Slim

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2012.03.14. 13:04

Az OEP-nél fognak tenni a fejünkre egy nagyot, senkit sem érdekel ez.
A gond az, hogy nincs orvos aki ezt felvállalná.
Tehát kéne kerítenünk egy hozzáértő dokit ( Csiszár, Medgyesi) ha ez megvan akkor egy befogadó kórházat ahol rendelkeznek megfelelő röntgennel az utógondozáshoz, és az esetleges műtétekhez beavatkozásokhoz szükséges műtővel ( jó nagy teherbírású műtőasztallal...).
Ha ez mind megvan, akkor már csak pénzt kell szereznünk ahhoz hogy el is lássanak minket. A Péterffy is bukott állítólag ezeken a műtéten mert volt valami OEP vizsgálat emiatt ami talán nem volt valami fényes kimenetelű.....
Kilátásunk sincs jelenleg semmilyen segítségre.
Jó nagy média felhajtás kellene ismert emberek akikre odafigyelnek, mert jóskapista ügye az ugyebár nem hír, de ha egy énekes, vagy a felesége, vagy bárki gyűrűs celeb ( mert ugye tudjuk vannak páran...) kiállna és elmondaná, hogy van 1.500 ember aki bármelyik pillanatban életveszélybe kerülhet és nincs még csak esélye sem arra, hogy szakszerű ellátást kapjon, talán elindulna valami.
Addig meg kössünk életbiztosítást!!!

Slim

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2012.03.14. 13:11

A többi beteget meg csak azért említettem meg, mert nekik legalább van esélyük arra, hogy ellássák.
Bemehet egy kisvárosi kórházba és van segítsége.
De egy súlyos gyűrűs esetben rajtunk senki sem tud segíteni, hiszen ez egy speciális műtét az orvosok többsége nem ismeri az eljárást és bizonyára beremegne az idegtől ha egyáltalán bevállalná, hogy kivegyen egy lecsúszott, törött gyűrűt, vagy össze kellene varrni egy gyűrű alatt 3/4 részben kilyukadt gyomrot. Az én férjem tutira nem élne már ha ez most történik vele.
( Így sem sok kellett hozzá...)
De hogy velünk mi lesz, ha problémánk adódik.....

roberto211

Olvasatlan hozzászólás Szerző: roberto211 » 2012.03.18. 05:19

Valószínű lesz megoldás a gyűrűsökkel kapcsolatban, lesz megoldás de nem tudni hogy mikor.. Ugye ahogy írtam nekem is gondok voltak/vannak a gyűrűvel, és vagy szűk vagy laza. Híztam már kb 5kilót tiszta idegbeteg vagyok, azon izgulok ne hízzak többet, és bekéne szűkíteni normálisan.. Ahogy írtam az ursunak volt egy olyan kijelentése, mikor unta hogy visszajárunk, mert délután jó volt, este meg már a víz se ment le, hogy "ez volt az utolsó hogy megcsinálom" Na ugye hívtuk a Bendét , nem most kicsit régebben, hogy mit csináljunk mert megint nem jó.. A telefonba állítólag megtört eléggé a hangja, Bendének majdnem sírt és mondta hogy XYúr ,behívott ma az igazgatóság mondta ennyi volt, lenyugdíjaztatták (nem önszántából ment el a Bende nyugdíjba félre ne értse senki, hanem az igazgatóság kötelezte, magyarul kirúgta). Mivel én OEP által támogatott beteg vagyok/voltam, tehát nagy nehezen kifizették a műtétemet, elég szigorúan veszik ezeket a ügyeket az oep , ha egy kiskorúnak ráadásul nincs ellátás, mert ugye még csak most leszek 18,akkor eléggé megszorongatnák a kórházat..Mondta a Bende hívjuk fel a igazgatót, mondjuk el ezt stb.. Na felhívtuk, természetesen a titkárnő vette fel, elmondtuk neki, hogy kérem szépen mi ez meg, stb, meg ha nem oldódik meg ez a probléma, akkor már holnap nyitásra ott vagyunk az OEP-nél,stb.. Erre ez volt a válasz , ha nem is szószerint de nagyjából ez: Nem-nem, semmi szükség erre, az igazgató úr mindenféleképpen felfogja hívni magukat holnap, minden rendben lesz és a többi és a többi.. Ja meg mondtuk hogy Ursunak volt egy olyan kijelentése ez volt utolsó,stb.. Na párnappal később hívtak, hogy minden megvan beszélve, rendben van minden, elnézést kérnek az ursu nevében is természetesen magyarázkodtak, stb, és hívjuk fel az ursut. Na felhívtuk, rendkívül kedves volt(gondolom az igazgató ordibált vele vagy 5percet), minden oké, ha akarják még előadást is tart nekünk, meg blabla, na és mondta mikor menjünk. Kedden mentünk a "megbeszélésre", mondta újból a hülyeségét, hogy a szervezet változik és azért szűkül be pár óra után meg a sablonszövegeket, de miután mondtuk párszor hogy Doktor úr, majdnem 8hónapig működött rendesen,hibátanul, erre nem nagyon tudott válaszolni. Most abba maradtunk hogy minden hétfőn kell hívni őt, és minden héten tesz bele 0,5ml-t amíg nem lesz jó.. De most nem rólam van szó ugye hanem arról hogy ugye ezt nem lehet tudni mikor áll megint helyre a "gyűrűsélet" az országban, mikor műtenek újra, mikor lesz újra betegellátás, és még sorolhatnám.. Reméljük minnél hamarabb lesz, az igazgatói beszélgetés után egyből fogadott minket, de gondolom a többi betegeket is fogadja.. Ha most egy sűrgős eset lenne akkor mi lenne? Pl átcsúszna a gyűrűn a gyomor és a beteg a földön fetrengene fájdalmában. Azt mondanák hogy várjon mert se orvos,se ellátás?? Hát gratulálok.. Ha így folytatja a kórház, akkor hamarosan magyarországon vége lesz a gyűrűskorszaknak, és átveszi az irányítást ugye a bypass műtét.. Mert már bejött magyarországra is, Dr.Mohos Elemér irányításával, és vezetésével. Szerintem ő lesz az "új Bende" . Szegény Bende már tuti kirepült frankfurtba,megmondom őszintén emberileg sajnálom, mert visszafogott, de mégis laza volt, természetes, jó ember, de azt hogy kirugták és nem kellet a kórháznak ez ügyben nem sajnálom mert kiment frankfurtba, tízszeresen, megbecsülik a tudását,tapasztalatát, munkáját és 3x annyit fog keresni mint itt magyarországon(mondjuk itt se kellet őt félteni a hálapénzekkel,stb) . de ugye ebben az a rossz hogy itt maradtunk egyedül, és mi lesz tovább??, Ezt kéne kideríteni :(

Zsancí

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Zsancí » 2012.03.21. 18:31

Szomorúan olvasom szavaidat...azt hitetm már Én csinálok valamit rosszul,de ezek szerint akkor nem Én vagyok az egyedüli...én is ugyanebben a cipőben járok mint te :S áprilisban volt egy dugulásom akkor kiengedtek és azóta vagy túl behuzzák vagy annyira ki van tágulva h szinte bármi lemegy...rengetegszer voltam az elmúlt évben,már herotjuk van a dokiknak tölem...de nem sikerül semmit csinálni...félek h ezek után jönnek csak az igazi problémák :S Nem tudom mi a teendő ha meg a dokikat kérdezem nem foglalkoznak velem :( üdv a csapatban :S

Zsancí

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Zsancí » 2012.03.21. 19:25

Jaaj nem oda írtam ahova szerettem volna...még nem olvastam végig a topicot amikor irtam,bocsi...
Tényleg nem tudom mi lesz igy velünk...annyira tanácstalan vagyok én is :( Nekem már viszsajött az összes leadott kiló :( probáltam odafigyelni,de akkor is visszacsurgott az egy év alatt...ha lesz vmi fejlemény mindenképpen osszátok meg :)

ildikó64

Olvasatlan hozzászólás Szerző: ildikó64 » 2012.03.31. 23:18

Slim írta:Ámen.
Gyűrű kivétel 3 napján hashártyagyulladás este 7-től 2 és 1/2 órás műtét, intenzív, morfium. Reméljük ezzel vége.
Na de mi lessz azzal az 1.500 emberrel aki gyűrűs majd tavasztól???
Egymásnak állítgatjuk?
Állítólag Debrecenben megszűnt, Pécsen meg nem vállalnak utógondozást máshol műtötteknek.
Frankfurt vagy Norvégia???

Na ez lesz a gáz bakker.
Halihó gyűrűsök, nem csak olvasni, hozzászólni is lehet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok!:-)

Kedves Slim mi van a pároddal? Jól vam már?

Én rég jártam erre, de most nekem is problémám lett reggelre a portommal, ezért néztem be hátha találok valami okosat!
Szomorúan olvasom, hogy a helyzetünk nem éppen rózsás! :(

Én azt hiszem azzal szúrtam ki magammal, hogy elkezdtem 2 hónapja konditerembe járni! :(

Slim

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2012.04.16. 02:47

Szia Ildikó!
A férjem jelenleg jól van, még kímélnie kell magát nem emelhet stb azért csak kirámoltak és visszapakoltak Neki mindent a hasüregéből.
Remélem Neked nem lesz a portoddal gond, pihenj, próbáld meg jegelni és hátha elmúlik.
Üdv
Slim

Slim

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2012.04.26. 13:27

Hejj mit találtam!!!
Már van is egy magánkórház, HOL GYŰRŰZNEK???
http://www.kiskegyed.hu/magyar-sztarok/ ... nde-114943

csoszi13

Olvasatlan hozzászólás Szerző: csoszi13 » 2012.05.24. 20:43

Sziasztok!
Szia Slim és Balu!
szilva13 vagyok, én is "ősgyűrűs",remélem emlékeztek még rám. Tudtok már valamit az új rendszerről? Marad a Balesetiben a sebészet? Gondba vagyok........... Van egy aranyos "kis" 2cm-es epekövem,ezt kellene műttetni.......... Viszont csak olyan dokival szeretném,akinek van néminemű fogalma a gyűrűről..... Ha tudtok ajánljatok valakit. Köszönettel:Szilvi

Válasz küldése