Szűkítés

Moderátor: naturwell

Schnee

Re: Szűkítés

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Schnee » 2008.03.13. 21:11

CBalu írta:
Schnee írta:Balukám! Egyébként az alatt kik értendők pontosan, hogy "drágábban műtöttek"? Már mi is odatartozunk, akik nem TB támogatottak voltunk, vagy csak azok, akik az utóbbi hónapokban már nem azt a négyszázvalamennyiezret fizették a műtétért, hanem sokkal többet? Bocs, ha csak én nem értem... :oops:
azok a dragabban mutottek, akik mar a 850 vagy 950-et fizettek. mi nem tartozunk oda.
Aha...köszi... ;)

Ottóné

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Ottóné » 2008.03.16. 13:16

SZaszy!

Tényleg 900 e Ft körül van most a gyűrű...most megy 1 ismerősöm, aki kb 90-95 kg (170cm körül)... :roll: na mind1. NO COMMENT. BUSINESS.
hm.hm.hm...
Edina

kisa622

Olvasatlan hozzászólás Szerző: kisa622 » 2008.03.20. 01:07

lemaradtam! Mi volt a hattyú halála?
Én ott voltam a talin, de szinte semmit nem hallottam a Bende mondandójából, akkora volt a mögöttem ülő társaság hangja (vagy Bende volt halk vagy én vagyok süket?! Tudtok jó fülorvost? :ugeek: )
Ma Pécsett Vereczkei doki nem akarta elhinni, hogy ennyi a szűki. Igaz én úgy mondtam, hogy már annyiba kerül (mondom, nem hallottam jól Bende dokit ... így születnek a pletykák), de kicsit rosszul esett. Olyan érzésem volt, hogy azt hiszi: na ez is ide jön és terjeszt mindenféle rosszindulatú dolgot! :( Pedig ugye, hogy igaz? :roll:
Szóval: mi van a hat :lol: tyúkkal?
Egyszárnyú angyalok vagyunk, csak úgy repülhetünk, ha összekapaszkodunk!!!
- Puszi. Panda -

jukat

Olvasatlan hozzászólás Szerző: jukat » 2008.03.29. 15:41

Sziasztok :!: :!: :!: :) Jön valaki szűkitésre hétfön :?: Nagyon remélem nem kell fizetni a szűkitésért :cry:

csorike

Olvasatlan hozzászólás Szerző: csorike » 2008.03.31. 20:36

Voltam ma szűkítésen.Végre találkoztunk Titike! :P

De én holnap hajnalban mehetek vissza,mert a vízet sem tudom lenyelni, visszajön.Qrvára fáj is,feszít.Sanjos a saját nyálam is felgyülemlik, az is feszít és egy idő után az is visszajön. Szép éjszaka elé nézek.Iszonyatosan szomjas vagyok!
Pedig azt mondat a Fődoki, hogy csak 1.5 tett be, a múltkor szintén ennyi ment be, azelőttit nem tudom, de gondolom hasonló.Mindenesetre nem valami jó érzés :cry:

Próbáltam kamilla teát is, de azt a pici kortyot is újra láttam.A legrosszabb ez a feszítő érzés a gyomorszáj tájékán.Tiszta "epegörcs"filing.
Másnak is sikerült ma ennyire jól a szükije?
Tímea

Slim

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2008.04.01. 00:46

Többen is jártak már így, ne izgulj. Remélem azért nem szenvedsz sokat az éjszaka!!!
Érdekes dolog, nekünk a régiek közül volt akinek a forró, volt akinek a hideg folyadék segített amikor " nem akart megnyílni" a gyűrű. Érdekes ez a kifejezés. A gyűrű nem nyílik és záródik elvileg, itt a gyomorfal vérbősége okozhatja a szűkülést-tágulást.
Szűkítés után a van akinek beválik, hogy jegeli a hasát,mint a műtét után ( habár erről keveset olvastam mostanság. mondják hogy jegelni kell, vagy már nem divat?)
Igazából a franc sem tudja mitől lehet, de szűkebb tágabb időszakok vannak a normál napok között. Stressz, a hidegfront az nálam általában szűkülést okoz, ilyenkor van hogy napokig alig tudok enni, vagy visszajön. Ez van nem idegesít tudom hogy ez csak pár napig tart. Folyadék apró kortyokban, és hááááát hogy valami legyen benn csokika.
Amikor februárban visszaszűkítettem, akkor a röntgen szerint minden oké, nincs tágulat a gyűrű jó helyen van.
Türelem, kitartás mindenkinek.
Slim

csorike

Olvasatlan hozzászólás Szerző: csorike » 2008.04.01. 21:00

Kedves Slim, Titike és Mindenki!
Nem mentem vissza.Pedig beszéltem a dokival és ő mondta, hogy hajnalban találkozunk.De mégsem mentem be.Mert az este, miután már nem mertem nagyon nyelni sem, hogy ne feszítsen, és rendesen köpködtem papírtörlőbe, egyszercsak elaludtam, félig ülve és bár, nagyon sokat felvoltam az éjszaka és szomjas voltam, de nem mertrem inni, hogy fájni fog így eltelt az éjjel.Akkor már nem rókáztam.Aztán reggel húztam sokáig, hogy igyak,akármilyen szomjas is voltam, mert annyira féltem.De, aztán rávettem magam egy negyed kortyra, hogy ha ki akar jönni, akkor tudjam és vissza tudjak menni a dokihoz.feszített, de benn maradt és lassan megszűnt a feszítés. Gondolom, hogy lecsordogált az a csepp víz. Aztán még délelőtt ezt megismételtem 2-3 alkalommal.
Bementem melóba és még akkor sem mertem inni, de a kolléganőm állandóan noszogatott, igyál,igyál.Olyankor mindig egy-egy negyed kortyot ittam.
Majd jéghideg vízet ittam, mert amikor epémmel vacakoltam valamikor, az nekem jól esett.És most is jó volt.Délután felé eljutottam oda, hogy már egy negyed l folyadékot meg tudtanm inni-folyamatosan persze, nem egyszerre, hanem kortyokban.Akkor már viszont éhes voltam.Ezért kicsit később egy ilyen két decis, zacskós kész levest csináltam és azt vagy 3/4 órán át nyalakodtam.Feszített egy kicsit mindig, de aztán megszűnt.Gondolom, hogy átcsurgott.
Délután még volt rókavári, de érdekes, mert hirtelen, nem is ittam semmit és éreztem, hogy rohadtul feszít és már jött is vissza, a saját nyálam./Közben arra gondoltam, amin a kórházban röhögtünk Titike, hogy a nyálam vége nálam, a másik vége ki tudja, hogy hol és miben :mrgreen: /
Aztán már csak a vércukrom ugrott le abokámba és remegtem és izzadtam és azt sem tudtam, hogyan megyek haza, de /igen, Slim/ én is egy kis apró csoki tojást szopogattam el, amit még a nyúl hagyott el.Az egy kicsit helyre tett.
Itthon aztán hideg folyadék.Nekem ez jót tesz.Gondolom, hogy anyálkahártya jól be van duzzadva ilyenkor és ez a duzzanat folyamatosan csökken.Én olvastam azt is, még a műtét előtt, hogy ilyenkor egy kis Novorin orrcseppet lehet csepegtetni valami folyadékba és meginni.Ezért gondolom, hogy a nyálkahártya duzzadt.
De, büszke vagyok, hogy nem mentem be.Persze, ha nem változott volna,akkor csak bemegyek, mert a folyadékbevitel nagyon fontos!Féltem is, mert reggelre már cserepes volt a szám.

Most majd, amikor letelik a folyadékozás, azért félve fogok hozzá a szilárdabb kajához.
Tímea

Slim

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2008.04.01. 23:23

Váááh Csőrike Te egy hős vagy!!
No azért csak vigyázz nem szabad nattyon hősködni. Ha bármi gond van, menj a kórházba,kivenni több doki is tud, az nemnagy kunszt.
Novorin orcseppet meginni? Ezt még nem hallottam.... :lol:
Látod most jutott eszembe,hgy anno mi calciumot is ittunk. Calcimusc-ot amikor gondunk volt. Az is jó volt....
De látod ez egyénenként változik.
Vigyázz magadra, ha gond van ne várj nehogy nagyobb baj legyen!!!!
Üdv
Slim

csorike

Olvasatlan hozzászólás Szerző: csorike » 2008.04.02. 22:00

Kedves Slim és Többiek!
Nekem -speciel- nagyon jól esik, hogy érdeklődtök felőlünk, újak felől, hogy kivel mi van.

Nem tudtok Anitáról (Chana) valamit?Ezer éve nem hallottam róla.

Tegnap este még volt egy kis rókavári, de ma már kb fél l folyadékot megittam.Tudom, hogy nem sok, de a semminél több. Majd lassan növelem, ha kicsit oldódok, attól való félelmeben, hogy megint feszít.
Ma bezsákoltam szőlőcukorból, hogy ha megint a vércukrom leesne, fel tudjam egy kicsit dobni magam. :lol:

Milyen érdekes, hogy nem vagyok fáradt -sőt!-, pedig hétfő óta nem ettem semmit és nagyon folyadékot sem ittam.

Viszont lement 2 kiló.Nagyon reménykedem, hogy ahosszas egy helyben topogás után végre megindul és megint egy nagyobb rész lemegy!
Milyen kövér vagyok még mindig.akkor milyen lehettem 30 kilóval többel.Akkor nem is láttam magam annyira kövérnek, mint most. Kritikusabb szemmel nézem.

Nézem az embereket is az utcán.Ma is.Két csajszi, szegények igen nagy súllyal.Azt néztem, hogy én már nem vagyok akkora.Nem irántuk való rossz gondolat, hanem magammal szembeni jó.Nem vagyon már annyira dagadt.Hála'!

Na, most ittam egy kortyot.Úgy látom, hogy eljött az este, mert megint itt ül és feszít, ez az egy korty, és rendesen liftezik fölfelé. :shock:
Tímea

csorike

Olvasatlan hozzászólás Szerző: csorike » 2008.04.02. 22:04

Balu! Mi a helyzet Veled? Nagy a csend !
Tímea

Válasz küldése