Begyürüző problémák

Moderátor: naturwell

CBalu
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Re: Begyürüző problémák

Olvasatlan hozzászólás Szerző: CBalu » 2012.05.24. 23:56

csoszi13 írta:Sziasztok!
Szia Slim és Balu!
szilva13 vagyok, én is "ősgyűrűs",remélem emlékeztek még rám. Tudtok már valamit az új rendszerről? Marad a Balesetiben a sebészet? Gondba vagyok........... Van egy aranyos "kis" 2cm-es epekövem,ezt kellene műttetni.......... Viszont csak olyan dokival szeretném,akinek van néminemű fogalma a gyűrűről..... Ha tudtok ajánljatok valakit. Köszönettel:Szilvi
sajna ez most szopo utca. szerintem telozd vegig a 3 korhazat, akik foglalkoznak/tak gyuruvel is. erdeklodj korbe!
Balu

csoszi13

Olvasatlan hozzászólás Szerző: csoszi13 » 2012.05.26. 00:23

Szia Balu!
Köszönöm a gyors válaszod. Megpróbálok telefonálni. Szerintem Pécs kilőve,mert ott a Tizedes doki műtött..... ő pedig már csak a magánklinikáján dolgozik- legalábbis így hallottam. Debrecent megpróbálom, Pesten meg maradt Ursu doki...hát nem tudom.............. szép kilátások. Azt hiszem ezt megszívtuk. Minden jót:Szilvi

Schnee

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Schnee » 2012.06.10. 01:22

Sziasztok! :)
Hát én is jó rég nem jártam itt, mert nagyon sokáig nem zajlott a fórumos élet.
Slim sajnálatos januári híreit is csak most olvasom, nagyon sajnálom, remélem, már jobban van a férjed!
Én is "ősgyűrűs" vagyok, 2006. áprilisában 145-ről indultam, szépen, fokozatosan, problémamentesen mentem le évek alatt 78-ra, amit aztán tavaly tavaszig tartottam is.
Akkor kiengedtek belőle 4ml-t, ami sajnos túl soknak bizonyult, a nyáron kapásból feljött 20 kg. Nyár végén visszaraktak 2 ml-t, visszaküzdöttem 5-öt, szóval most 93 vagyok.
Azóta nem voltam gyűrűállításon, de ahogy olvasom, nincs is hová menni... :o :?
A nyáron költözöm Németországba, már utánanéztem, nekem legközelebb Freiburgban lesz olyan kórház, ahol foglalkoznak gyűrűsökkel. Bende tényleg Frankfurtban van? :shock:

KFozzy

Olvasatlan hozzászólás Szerző: KFozzy » 2012.06.16. 14:15

Sziasztok!

Tavaly junius ota vagyok gyurus es utoljara januarban jartam Bende dokina - akkor minden rendben volt es nem emlitette, hogy esetleg bezarjak az osztalyt.
A heten probaltam bejelentkezni az egy eves felulvizsgalatomra (mert en ilyen kis szorgalmas vagyok) es tegnap este megdobbenve olvastam Bende doki emailjet az osztaly bezarasarol.
Termeszetesen Balu oldalra vitt az elso utam ma reggel - remeltem hogy a februar vegi tortenesek ota mar elegen felhaborodtunk, hogy legyen valami megoldas.
Szomoruan tapasztaltam, hogy talan 4-5 hozzaszolas volt az egesz temarol.
Hogy lehet hogy tobb ezer gyurus paciensbol mindossze egy maroknyit aggaszt a jelenlegi helyzet??????? Itt mindenki az egeszsegevel (eletevel?) jatszik! Hogy hogy nem talalok errol sokkal futotteb es konstruktiv parbeszedet?

Vagy mar meg is oldodott a helyzet es van valahol egy masik korhaz/magan klinika ahova bejelentkezhetem, ha gondom van a gyurummel? Vagy ha csak egyszeruen meg akarok gyozodni rola, hogy egy ev utan minden rendben?

Tavaly ilyenkor en hosszu tavra koteleztem el magam, es most teljesen meg vagyok love: hogyan tovabb? Ez nem olyasmi amivel egymagamban el lehetek eletem vegeig... Itt muszaj hogy legyen orvosi beavatkozas - meg ha minden jol is megy.

En Londonban elek es rendeszeresen repulok haza a gyurum miatt. A legutobbi allitasom szeptemberben volt - es Bende akkor nagyon jol eltalalta a mennyiseget. Januarban nem is allitott, csak 6 honap utan en akartam tudni, hogy minden rendben van-e. Most viszont ugy erzem ki kene venni egy kis folyadekot - gyomorsav problemak, tul gyakori "felbufoges", stb. Teljesen tanacsatalan vagyok, hogy ezt most hol tudnak nekem megcsinalni!

Olvasom a fenti bejegyzesekben, hogy 3 hely is van Magyarorszagon ahol talan ellatnanak - de nem talaltam igazan reszleteket. Sokakaknak ez talan magatol ertetodik, de en nem tudom melyik 3 korhazrol beszeltek. Valaki beavatna? Esteleg nevekkel es telefonszamokkal, hogy tudjam kivel lehet/kell beszelnem a dologrol az adott korhazban?

Attol tartok a megoldas az lesz, hogy itt UK-ben talaljak egy orvost a jovoben. Sajnos ez elkepesztoen nehez: meg magan klinikak sem vallalnak fel mas altal mutott betegetket es utokezeleseket. Meg akkor sem, ha jo sokat fizetsz erte. Rettegnek "belenyulni" valaki mas munkajaba - meg a vegen oket hibaztatnam valami kesobb felmerulo hibaert.... Szoval ez sem egy jo megoldas. Nem beszelve arrol, hogy sem itt, sem USA-ben nem szokas a "normal" allitasokat bariummal vegezni: csak felfektetnek az asztalra, allitanak, aztan igyal: hallgatjak, hogy gurgulazik-e lefele menet a viz es abbol allapitjak meg hogy eleg szoros-e a gyuru. Bende doki modszere a mindenkori bariummal teljesen elkenyzetetett: a hideg is kiver ha arra gondolok hogy mostantol "vakon" allitanak majd a gyurumon. Ettol fuggetlenul ez meg mindig jobb, mint hogy ne legyen semmilyen utokezelesi lehetosegem.

Ahh, eleg hosszura sikerult ez a bejegyzes, de mentsegemre legyen, hogy teljes sokkban vagyok: mintha magamra hagytak volna nyitott hassal a mutoasztalon....

Egy szo mint szaz: ha valaki bepotyogne ide hogy melyik korhazakban (magan is) es kit kellene keresnem egy allitassal kapcsolatban, azt nagyon megkoszonnem.

Sok szerencset mindenki masnak- kulonosen azoknak, akiket ez az egesz felfordulas meg annyira sem zavar hogy itt elkaromkodjak magukat: ok biztos nagyon komolyan veszik az egesz gyuru-dolgot (persze akik nem PC hasznalok/interntezok azoktol ez uton is elnezest kerek a szemelyeskedesert).

CBalu
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Olvasatlan hozzászólás Szerző: CBalu » 2012.06.16. 15:25

akuvaeletbe. most jobb? :)))) amugy kivenni lehet rontgen nelkul is. hivd fel Csiszart! +36302112468

KFozzy

Olvasatlan hozzászólás Szerző: KFozzy » 2012.06.19. 08:28

CBalu írta:akuvaeletbe. most jobb? :)))) amugy kivenni lehet rontgen nelkul is. hivd fel Csiszart! +36302112468
Koszi a szamot.

De miert akarnam kivetetni? Duhh...

Ez a 'support forum' nem igazan egymas tamogatasarol szol... Kar.

CBalu
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Olvasatlan hozzászólás Szerző: CBalu » 2012.06.19. 10:51

KFozzy írta:
CBalu írta:akuvaeletbe. most jobb? :)))) amugy kivenni lehet rontgen nelkul is. hivd fel Csiszart! +36302112468
Koszi a szamot.

De miert akarnam kivetetni? Duhh...

Ez a 'support forum' nem igazan egymas tamogatasarol szol... Kar.
nem tudom, mi bajod??? folyadekot kivetetni. erre ertettem. nem gyurut kivenni. amugy tenyleg nem a tamogatasrol szol. ezert kaptal telefonszamot azonnal, meg ezt a valaszt is. Te vagy az elso, aki ilyet allit. de lehet, csak rossz a passz. szep napot!!!

CBalu
Adminisztrátor
Kapcsolat:

nyilvántartó áthelyezés

Olvasatlan hozzászólás Szerző: CBalu » 2012.07.03. 12:38

átraktam az oldalt ide: http://www.cbalu.com/gyuru/

naaviin
Kapcsolat:

Begyürüzo problémák

Olvasatlan hozzászólás Szerző: naaviin » 2012.09.07. 06:19

Sziasztok Már több mint 5 éve van egy tenyér nagyságú nõstény ékszertekim. Soha semmi baj nem volt vele, nagyon éber, jól van tartva, szinte állandóan nyers hússal hal/csirkemáj etetem. A minap viszont észrevettem pár, a vízben úszkáló fél centis vörös színû férgeket. Ébernek tûnik, de nem szeretném ha romlana az állapota. Most több fertõtlenítõt tettem a vizébe. Komoly betegség ez? Érdemes elvinnem állatorvoshoz? Válaszoljatok plz Köszi a választ elõre is, üdv.

CBalu
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Re: Begyürüzo problémák

Olvasatlan hozzászólás Szerző: CBalu » 2012.09.07. 09:51

naaviin írta:Sziasztok Már több mint 5 éve van egy tenyér nagyságú nõstény ékszertekim. Soha semmi baj nem volt vele, nagyon éber, jól van tartva, szinte állandóan nyers hússal hal/csirkemáj etetem. A minap viszont észrevettem pár, a vízben úszkáló fél centis vörös színû férgeket. Ébernek tûnik, de nem szeretném ha romlana az állapota. Most több fertõtlenítõt tettem a vizébe. Komoly betegség ez? Érdemes elvinnem állatorvoshoz? Válaszoljatok plz Köszi a választ elõre is, üdv.
Te nem tevedtel el veletlen? Kerdezz meg egy allatorvost!

Válasz küldése