Begyürüző problémák

Moderátor: naturwell

CBalu
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Re: Begyürüző problémák

Olvasatlan hozzászólás Szerző: CBalu » 2012.02.19. 10:46

atyaúúúúúristen! JOBBULÁST, felépülést Nektek!!!

roberto211

Olvasatlan hozzászólás Szerző: roberto211 » 2012.02.22. 13:44

Sziasztok. Végre megtaláltam ezt a fórumot, mert már régóta keresek egy jó gyűrűs fórumot, de remélem most megtaláltam.. Az alábbi kérdéseim, illetve gondjaim lennének :( 2010. novemberében betették nekem a gyűrűt, mert 17évesen 182kg voltam. Hosszú és bonyolult engedélymegszerzés után mert ugye kiskorúnak nem tesznek be minden szó nélkül gyűrűt, ugye novemberben betették. Minden gyönyörűen és hibátlanul ment fél évig , fél év alatt fogytam 28kg.-ot.. Sokat hánytam, stb, begyulladt a gyűrűnél, ugye a gyűrű is be volt szűkítve + meg is volt duzzadva a gyomromnál tehát elzáródott majdnem az egész-.. Visszamentünk este 7kor az orvoshoz, levittek a röntgenbe, és kiderült nyelőcsőtágulatom illetve eléggé begyulladt+a gyulladástól egy kicsit felcsúszott a gyűrű.. Azt mondta a Bende igyak csak kamillateát, hát ittam is, csak ugye influenzás voltam akkor, akkor nagymértékben a kamilla tea hashajtó hatású, és majdnem kiszáradtam.. Tehát abba kellet hagynom a kamillát. 3hét múlva vissza kellet menni a Bendéhez, amilyen feledékeny 3perc után jött rá hogy én vagyok az akinek felcsúszott a gyűrűje. Ugye nézte röntgennel visszament a helyére. Elvileg ugye :( 2hét múlva visszamentem állításra, és innéttől kezdve egyszerűen lehetetlen beállítani, a gyulladási időszak óta. Általában a szűkítésnél olyan van hogy beszűkíti, és ott minden oké, ott vagyunk vagy fél órát, plusz még pesten is szaladoztunk 2órát, minden ok, szépen lemegy a víz ahogy mennie kell. Na rá 4-5órára, ittam, elakadt,visszamentünk az ursu már idegbeteg tőlünk, mert azthiszi szórakozásból van kedvünk visszamenni és ilyet szól(ez volt az utolsó hogy én megcsinálom és kiengedem) . Na mindegy.. Tehát az a lényeg, lassan 1 éve nem lehet beállítani a gyűrűt.. Vagy túl laza, vagy mikor rendesen megcsinálták, akkor rá 4-5 órára "elromlik" és elakad minden és ez a vége hogy vissza kell menni. szerintetek mi lehet a gond? Láttam a naplót azthiszem múlthét hétvégén, és már magyarországon is csinálják a gyomor bypass műtétet, hogy egy nagyon kis gyomrot csinálnak, és rávarnak egy vékonybelet, stb de biztos hallottatok róla.. Na most még várok pár alkalmat és ha nem sikerül beállítani felkeressük a dokit és beszélünk vele, és remélem megcsinálja nekem a műtétet. A bypass-nál csak a műtétnél van elvileg egy kicsit nagyobb kockázat mint a gyűrűnél, de utána elvileg semmi nincsen, se begyulladás, se nyelőcsőtágulat, se semmi, csak nagyon keveset tudsz enn.. Valószínűleg ez lesz a bende ellenfel. :d Mert már kicsit így lassan 1éve elegem van mind az orvosokból, mind a gyűrűből hogy nem lehet beállítani a gyűrűt.. Akkor minek van bennem? dísznek??

Várom a válaszotok..

Üdv: robi

CBalu
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Olvasatlan hozzászólás Szerző: CBalu » 2012.02.22. 14:23

szia roberto!
a gyuruhoz te is kellessz. ne szukittesd be annyira. amugy idojarastol, lelkiallapotodtal, meg mindentol fugg, eppen mennyire erzed szuknek. nem csodakutyu ez sem. a bypass mutetnek azert eleg durva kockazatai vannak. egyreszt nem lehet visszacsinalni. masreszt ha nem vigyazol, kitagul a gyomor maradek resze, es perforal. az meg lehet halalos is. ugyhogy gondold meg szerintem.
udv,
Balu

dundika33

Olvasatlan hozzászólás Szerző: dundika33 » 2012.03.02. 16:31

Sziasztok!
Még én is gyűrűs vagyok(6éve)....,de úgy gondolom és érzem,hogy valami gond lehet,ebben a doki is megerősített,....csak úgy odavetette,hogy telefonáljak vissza egy időpontért és egy gasztrót csinál majd nekem egy másik orvos...??köszi...,de nem kérek belőle!Nem azt mondom,hogy megbántam a műtétet,mert a leadott kilók tök jók,de bármi áron nem!!Minden instrukciót orvosilag betartottam,ezerrel edzettem mikor már lehetett,teljes életmódváltást csináltam és most már elfáradtam.....jönnek vissza a kilók,de nem azért mert elk...vultam,hanem ezt értem el a szervezetemnél,hogy már ellenem fordul:((...nem tudom mi tévő legyek....az élet majd megoldja,magamtól nem szeretnék kontrollra se menni,nem tartom sok értelmét,le se xarnak,futószalag,komolytalan az egész az elejétől kezdve (pl.:sehol 1 nyilvántartás....semmi!).
Örülök,hogy írhattam,remélem más is klaviatúrát ragad,jó lenne a régi fórumos időszak,annyi erőt,kitartást,tapasztalatot adott!sziasztok

U.I.:bocsánat,hogy nem ezzel kezdtem!!:SLIM jobbulást Nektek!!!!!!!!!!!!(nem hiszem,hogy emlékszel rám)

kócoska11

Olvasatlan hozzászólás Szerző: kócoska11 » 2012.03.07. 22:52

Sziasztok!
Én még új vagyok itt a fórumon és meg kell mondjam nagyon sok hasznos dolgot olvastam tőletek. Én most szeretném berakatni a gyűrűt, már tavaly óta tervezem.
Sikertelen fogyókúrák sorozata áll mögöttem jojóval. Nem is részletezném, ti is ezzel küzdöttetek, úgyhogy nem újdonság. Azt szeretném tudni, hogy van-e olyan, aki mostanában csináltatta a gyűrűműtétjét Pécsen a Vereczkei dokinál? Már bejelentkeztem konzultációra, de nagyon kiváncsi lennék személyes tapasztalatra.
Cbalu, te egy tök helyes pasi lettél, meg Titike is és még sorolhatnám. :) Szép estét! Kócoska

CBalu
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Olvasatlan hozzászólás Szerző: CBalu » 2012.03.08. 09:24

;-) koszi!

Slim

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2012.03.11. 20:00

Harcosok diétája. Hallottatok már róla????
Ha rákerestek a keresőben ad ki pár érdekes dolgot, de a legtöbb amit erről olvashatsz az a könyv, amit meg lehet rendelni. A fiam igaz edzés mellett január óta 10 kg-ot fogyott és 10 cm.rel kisebb a haskörfogata, pedig nem edz többet mint eddig. A kollégája akinek a legnagyobb testedzése az, hogy az ágyban vacsi után a tv távirányítót egyik kézből a másikba teszi 4 kg-ot fogyott 1 hónap alatt.
Milyen módszerrel???
Nos mint olvashatjátok minden józan gondolat ellen való módszerrel.
Napközben csak zöldséget, gyümölcsöt lehet enni, kevés tejterméket, vagy tojást. este meg ami belédfér, de szó szerint amit meg tudsz enni!!! Zöldséget, húst kevés szénhidrátot!! A lényeg az hogy a kaját szénhidráttal zárd. Csoki vagy forró csoki egy kevés, aztán menj aludni a szervezeted meg egész éjjel emészteni fog az egész napi várakozás után mint őrült fog nekilátni.
Nem röhögni!!! Kéretik utána olvasni, mert működik!!!!!

dundika33

Olvasatlan hozzászólás Szerző: dundika33 » 2012.03.12. 14:26

Sziasztok!
Február végével elküldték nyugdíjba Bende főorvosurat,megszűnt a sebészeti osztály,még az állítás talán működik csak nem tudni kinél,hol,hogy kell jelentkezni,......így nem tudom mi lesz???????!!!!!!!
Ha valaki tudna valami konkrétumot megtehetné,hogy leírja.
sziasztok

pazsu

Olvasatlan hozzászólás Szerző: pazsu » 2012.03.12. 16:34

Sziasztok Sorstársak!

Nagyon régen írtam, de most úgy érzem elengedhetetlen.
Nagyon úgy tűnik, hogy magunkra maradunk! Bendét nyugdíjba küldték!!!! Az osztályt elköltöztették, a szűkítésekre nem lehet bejelentkezni, vagyis egyelőre csak Ursunál. Arról nem tudok, hogy ha valakinek sürgős problémája lenne, akkor kihez tudna fordulni, vagy egyáltalán hová menjen. Már eddig is kétségbeejtő volt a helyzet. Januárban sürgős beavatkozásra volt szükségem, mert lejött a gyűrűm, de 1,5 napig nem volt aki megcsinálja a műtétet, mert Ursunak lejárt a műszakja.Végül én hívtam fel Bendét, aki éppen szabin volt, hogy segítsen, mert elpusztulok. Segített! Bejött és megműtött.
De most már Ő sincs! Mi lesz velünk?! Tud valaki bővebb infót? Ezt nem kéne annyiban hagynunk! Nem hagyhatnak minket a sorsunkra! Fogjunk össze és menjünk a kórház igazgatásához!

Slim

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2012.03.14. 00:20

Sajnos ez az ügy már régen túlnyúlott a kórház hatáskörén. Az osztályt leépítik, mindenki retteg a munkahelyéért.Hogy mi lesz a megmaradt gyűrűsökkel, az higgyétek el senkit sem érdekel!!!!! Akit érdekelhetne az meg túl kicsinyke ehhez. Itt tart az egészségügy nálunk kérem!
A kövér embereket eddig is úgy kezelték, hogy azért kövér mert sokat zabál. Ha nem zabálna akkor lefogyna, minek ez a műtét, ha ilyen egyszerű a dolog. Ráadásul ha volt annyi pénze hogy gyűrűztessen akkor meg még biztosan tehetős is az a zabálós kövér ember. És most jól megjárták!!!
De vajon a dialízisre szorulók is így járnak majd egyszer, hogy egyik napról a másikra nem lesz aki ellássa őket? Vagy többi rendszeres ellenőrzésre, kezelésre szoruló beteg?
ennyivel könnyebb lenne ha szerencsejáték függők volnánk.... azok kezelésére van pénz. Vagy hogy nők és férfiak másik nemet váltsanak mert úgy boldogabban élhetnek...
Ha szerencsénk van akkor egy magánkórház meglátja a pénzt ebben a gyűrűs dologban, ha nincs szerencsénk majd állítgathatjuk magunknak, vagy egymásnak. Ha probléma adódik akkor meg eleve végrendelettel a zsebben induljunk orvost keresni. És ez nem is olyan vicces.
Mindenki vigyázzon magára mert jelenleg nincs segítségünk!

Válasz küldése