Bűnözések az ünnepek alatt

Moderátor: naturwell

csorike

Bűnözések az ünnepek alatt

Olvasatlan hozzászólás Szerző: csorike » 2008.01.07. 22:46

Sziasztok!
Nagyon régen szóltam hozzá,de jelen voltam ám és olvastalak Benneteket! ;)
Ki hogyan élte túl az ünnepeket?Én azért sem szóltam hozzá eddig,mert lekiismeret furdalásom volt. :oops:
Eddig szépen betartottam mindent, tényleg nem bűnöztem,rendesen figyeltem, hogy mit eszem és mennyit.Majd jött az ünnep.Én arra gondoltam,hogy jó ez így nekem,majd egy kis fagyit eszem,az elég édességnek.De sajnos nem tartottam be.És én szemét dög, ettem sütit. :twisted: Persze, nem zaba,de ebből is egy kicsi,abból is egy kicsi.Eredménye az lett, hogy feljött rám 3 kiló, iszonyú gyorsan.Most már 1-et leadtam,de ezzel úgy megszenvedtem,mint előtte a 26-al nem.
És most sokkal rosszabb.Állandóan ehetném van.Úgy kell magamat felügyelnem.Sokkal nehezebb most megtartani,mint előtte.
Egyáltalán nem érte meg az, hogy ettem.Én nem is akartam,de mindenki azt mondta, hogy nem baj,ha egy kicsit elengedem magam az ünnepek alatt.Hát baj!
Persze, ez nem felmentés nekem, hogy mások mondták.Sőt!!
A legrosszabb az volt, hogy nem tudtunk nagyon kimozdulni az ünnepek alatt,mert megfáztam és infráztam.Ez inkább a megszokottságból, unalom evés volt.Az unalom ellen a kajához nyúltam.
Megfizettem az árát.Most aztán dolgozom le a zaba eredményét.
Majd február 11-én megyek szűkire.
Valami pozitívat is írjak önostorozás mellett, azért én se tésztát,se pékárút, se krumplit, se rizst...és még egy csomó tiltott dolgot nem ettem a műtét óta.

De azt hiszem, nem éri meg az ünnepek alatti pici kaja sem.Utána sokkal nehezebb újra betartani a szabályokat.A szervezet,amely előtte azért nem kapott sokmindent,azonnal tartalékol.
Ezt most saját magamon tapasztaltam meg.Meg is fizettem érte!!! :x
Azt hiszem nekem a számat is be kellett volna varratnom,de örökre :mrgreen:
Tímea

Slim

Re: Bűnözések az ünnepek alatt

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2008.01.08. 01:29

Csőrike drága!
Jó volt enni ugye? Élvezted az ízeket? Jól elteltek az ünnepek, jó volt bűnözni, tiltott dolgot tenni?
Naná!
Egyet ne felejts el. Az hogy jól érezted magad az egy dolog,az hogy ettől híztál egy másik.
És most jön az, hogy megtanuld irányítani a szervezetedet. Igen Te tudod irányítani,ha akarod. Ez a 3 kiló inkább a belek és a gyomor tartalma, a szövetek víztartalma, nem igazi hízás! Le fogod tudni adni 1-2 hét alatt hidd el. De ezt az önmarcangolást hagyd abba. Bűnöztél, elmúlt, és kész.
Dolgozz meg hogy leadd, figyelj oda most mit eszel. Le fog menni. A szád bevarrásának meg a párod örülne csak :D
Te ura tudsz lenni magadnak. Türelem és munka. Elmúltak az ünnepek, kezdd el újra és menni fog szüki nélkül is.
Hajrá! Fog az menni!
Slim

Slim

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2008.01.08. 01:48

Napi 600 kalóriát ettünk a hét 6 napján. Minden héten volt 1megengedő nap.Akor kicsit többet. Pl.egy kanáltészta a húslevesbe, rántott husi, krumpli püré,egy szelet süti. Nem több!!!!!
Aztán hétfőn reggel a mérleg 1-2 kilóval mutatott többet. Az első időben ez borzalmas volt,mármint a súlytöbbletet látni a mérlegen!!! Aztán jött a szokásos étrend, szerdára visszaállt az eredeti súly, és utána apadt tovább.
Év végére tágítattunk jöttek az ünnepek, mentünk szilveszterezni, síelni stb. Január végén ismét visszaszűkítettük. Visszajött 5-6 kiló. És? Jól éreztük magunkat, nem kínlódtuk végig az ünnepeket. Szüki után 1 hónap alatt lementek a felszedett kilók. Nekünk ez így bevált. De hát mindenkinél más és más.
De attól óvakodtunk,hogy "belebetegedjünk" lelkileg a többlet kilókba!
Most vetettem ki decemberben 0,5 ml-t. februárba visszatetetetm, feljött 2 kiló. És? Majd lemegy. Minek idegeljem magam? Attól még csak rosszabb lesz! A hangulatom tutira!!!!
44 éves vagyok, a fiam barátnőjével azonos méretű ruhát, cipőt hordok (olyan klassz tűsarkú cipőt kaptam karácsonyra Tőle!!!) Kölcsönkérte a báli ruhámat. Kell ennél több???

Vagy elfogadom ( elfogadod) magam (magad) olyannak amilyen vagyok ( vagy) vagy pedig teszek ( teszel) ellene.

Régen írtam már idézetet:
" Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel,hogy a világon semmi sem varázslat. Vagy abban,hogy a világon mninden varázslat" ( Albert Einstein)
" Legbelül mindannyian rettegünk. Ahhoz,hogy kezünkbe vegyük sorsunkat, mindenképpen szembe kell nézni félelmeinkkel, és le kell győzni őket!" ( Heroes)
Slim

Pici

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Pici » 2008.01.08. 15:47

Szia Slim! Te egy nagyon klassz csaj vagy nagyon jó olvasni a soraidat! :P Megtalálod mindenkihez a bátorító szavakat. :) Köszi,köszi.Pici. :mrgreen: :

csorike

Olvasatlan hozzászólás Szerző: csorike » 2008.01.08. 18:04

Drága Slim!
Köszönöm a válaszodat!Nagyon!
Pont ma "nyomtattalak ki"(Balu oldaláról) és mutattam a csajoknak a mhelyemen, hogy ezt betartani annak is jó,aki nem gyűrűs.

Félre ne értsd,nem annyira nagy az önmarcangolás-bár úgy tűnik.Csak egy kis lelkiismeret furdalás.Nem is az ünnepek miatt,hanem, hogy olyan nehezen kezdtem visszaállni.Még a múlt héten is előfordult, hogy bekaptam egy szem csokit.A hétvégén meg itt aludt a Barátnőm és lelkiéletet éltünk, hajnalig dumáltunk és egy kis csokis keksz is leszaladt a nagy pofázás közben.Milyen szar,de az sohasem akad meg és jön vissza. :lol:

De már tegnap rendes kislány voltam.Meg ma is.
Megyünk bulizni csajok és arra akarok emberi formába jönni, megint.Mert már az voltam,egészen emberi.Hihetetlen,de, képzeljétek, nekem is van derekam! :mrgreen:

Nem tudtok valami jó kis bulizós helyet, ahová 30-as csajok mehetnek egyedül -de vannak azért pasik is-,ahol nem táncikálni kell,de lehet;valami karaoke, vagy ilyesmi?Olyan bulizós, dumcsizós, ahol kicsit elengedheted magad.
Tímea

Slim

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2008.01.09. 00:00

Hellóka csajok!

Illen vagyok.Sokan nem szeretnek ám........ hehehe de nagyon nem érdekel. Majd tovább görgetnek!
Örülök,hogy sikere van a slim storiban leírtaknak.
Az egész fogyókúrásdinak az a legnagyobb baja,hogy húzunk egy vonalat, elhatározzuk, hogy na mától aztán új életet kezdünk. És elkezdünk teljesen másképpen étkezni. Soroljam? Káposzta diéta, tojás diéta meg a többi. Megy is egy darabig, elindulnak a kilók aztán megundorodunk az egyhangú kajától. Hűűűű nekem ha valaki azt mondta annó, hogy káposztaleves, sugárban tudtam volna hányni! :shock:
Szóval ha nem változik meg az étkezés gyökeresen,csak fokozatosan alakul át, elcsalva a plussz kalóriákat ( teföl-tejszín, liszt-keményítő stb) akkor lassabban de biztosabban teszünk a fogyásért.
Szóval csak nyugodtan terjeszd az étrendemet, segítsen minden rászorulónak.
Lelkizni meg szokott kelleni a csokis keksz :twisted: :twisted: :twisted: hehehehe.
Na rinyálj,élni kell, nem azért hogy határidőre lefogyj,hanem azért, hogy jól érzed magad.
Aztán majd eldöntöd,hogy melyik a fontosabb. A csokis keksz, vagy a megálmodott testalkat.......
slim
:lol:

csorike

Olvasatlan hozzászólás Szerző: csorike » 2008.01.10. 22:16

Kinyitott a halas a piacon!Most kérdezhetnétek, hogy ez miért ilyen nagy dolog?Azért,mert tisztára halevő lettem.
Az ünnepek után pedig bezártak.Ez nekem komoly gond volt.Vettem én fagyasztottat,de az nekem nem ugyanaz.
Előtte is szerettem a halat,de ennyire nem, mint most.Minden nap tudnék azt enni.A mhelyemen nem kajálok, csak egy kis gyümölcsöt eszem(narancs,alma, néha banán), aztán hazamegyek és megeszek egy, másfél szelet halat.Tudom, hogy nem szép,de beleforgatom egy kis lisztbe,mert úgy jobban ízlik.Éppen csak egy kis lisztbe.Egyébként nem eszem lisztet.Étkezési keményítőt vagy ételsűrítőt használok(Slim diéta ;) )
A "bőrét" nem eszem meg egyik halnak sem.Pisztráng után rohadtul fájt a gyomrom.mert ettem a "bőréből".
Szóval!Halat bármikor.Amikor eszem,néha arra jutok, hogy másnap már nem kellene,de aztán megint jöhet.
A pulykamell,akármennyire is szeretném, megakad.Néha egy-egy falat lemegy.De nem nagyon szoktam kisérletezni vele.Csirke husi, általában főtt, párolt állapotban.
Aztán estefelé, megint egy kis gyümi.Én nem nagyon bírok meginni semmit, szinte csak a "bubimentes" víz jöhet szóba,nem is vágyom másra.

Nekem változó, hogy mikor megy le nehezebben a kaja.De, azt megfigyeltem, hogy reggel általában akadós vagyok.De, én nem szoktam reggelizni.Ez lehet, hogy nem szép,de ha reggel eszem, akkor éhes leszek.Ezt már Titike is írta.De ez nekem nem mostani,ez így is volt eddig is.
Tímea

Slim

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Slim » 2008.01.11. 01:35

Csőrike!

A hal az nattyon égészséges!!!!! Ahogyan fogyasztod, az meg okés.
Majd túlleszel ezen a korszakon is, és jön más ilyen ételmánia. Nekmem is voltak ilyen időszakok. Pl a sült szalonna. Alig vártam,hogy hazaérjek, sütöttem egy halommal tudjátok ropisra mint a kakastaréjt az étterembe, aztán befaltam. Csak úgy magába, semmi kenyér, néha saláta hozzá.
:D
slim

Titike

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Titike » 2008.01.13. 18:13

Csorike!
Mennyire édes, hogy emlékszel rá! Kb pont ezer éve írtam!
Ha tudtok valami olyan helyet amit írtál én is megyek veletek szívesen! :D Egy jó buliban bármikor benne vagyok!
Viszont most sajna én sem igazán tudok ilyen helyet! A legtöbb disco-hoz már "öreg" vagyok, múltkor lementünk a Sztár fm bulira, ott meg túl fiatalnak éreztem magam, de valószínüleg velem van a baj! Nagyon nem érzem annyinak magam mint amennyi vagyok és egyre inkább nem! :lol: :lol: :lol:
Puszi mindenkinek
Ui: Nekem is volt olyan időszakom amikor semmit nem voltam hajlandó megenni csak a hekket!:)

Cérni

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Cérni » 2008.01.13. 20:01

Szia Titi!

Látom, hogy te is itt vagy! :-)
Szombaton dolgozol?
Cérni

Válasz küldése